Fizjo4Sport
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa dla zamówień od 199 zł!

Rabat 5% dla nowo zalogowanych użytkowników!

Dlaczego Fizjo4Sport?

Ortezy / stabilizatory na kręgosłup

Ortezy, stabilizatory na kręgosłup i plecy

Pasy i gorsety ortopedyczne to produkty wspomagające prawidłową postawę oraz utrzymanie kręgosłupa. Stosowane są również po operacjach lub urazach w obrębie pleców (odcinka lędźwiowego, lędźwiowo krzyżowego). Przeznaczone dla osób zmagających się z urazami w obrębie kręgosłupa. Wspomagają prawidłową pracę, usztywniają oraz odciążają kręgosłup.

Ile nosić ortezę na kręgosłup?

Pasy ortopedyczne powinny być noszone w zależności od urazu, wykonywanej pracy lub przeznaczenia. O długości noszenia zawsze powinien decydować lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta.

Jaki gorset ortopedyczny na plecy wybrać?

Ortezy na kręgosłup dzielą się ze względu na wysokość czy też sposób zapięcia. W ofercie posiadamy ortezy sznurowane oraz zapinane na rzep. Skutecznie odciążają odcinek lędźwiowy lub lędźwiowo-krzyżowy i pomagają powrócić do pełnej sprawności po urazie lub zabiegu operacyjnym.  

Kiedy stosować gorset ortopedyczny?

Gorset ortopedyczny na plecy jest używany w celu pomocy w leczeniu różnych schorzeń dotyczących kręgosłupa, takich jak:

  1. Złamania kręgosłupa: gorset ortopedyczny może być stosowany jako część rehabilitacji po złamaniu kręgosłupa, ponieważ pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała i minimalizuje ruchy, które mogłyby spowodować dalsze uszkodzenie kręgosłupa.

  2. Zwyrodnienie krążka międzykręgowego: gorset ortopedyczny może pomóc w zmniejszeniu bólu związanego z zwyrodnieniem krążka międzykręgowego poprzez ograniczenie ruchu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

  3. Skolioza: gorset ortopedyczny może być stosowany jako część leczenia skoliozy, ponieważ pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała i minimalizuje dalsze skrzywienie kręgosłupa.

  4. Dyskopatia: gorset ortopedyczny może być stosowany jako część leczenia dyskopatii, ponieważ pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała i minimalizuje nacisk na krążki międzykręgowe.

Gorset ortopedyczny na plecy powinien być stosowany tylko na zalecenie lekarza lub fizjoterapeuty i pod ich nadzorem. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni gorset ortopedyczny i nosić go w odpowiedni sposób, aby osiągnąć maksymalny efekt leczniczy.

Ortezy lędźwiowo-krzyżowe 

Orteza lędźwiowo-krzyżowa to rodzaj ortezy, czyli specjalistycznego sprzętu medycznego, który ma na celu ograniczenie ruchomości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i wspomaganie procesu leczenia schorzeń tego obszaru. Orteza lędźwiowo-krzyżowa jest zwykle stosowana w przypadku urazów, zwyrodnień, przeciążeń lub innych problemów zdrowotnych, które mogą prowadzić do bólu lub dyskomfortu w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Orteza ta jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego lub innego trwałego materiału i może być regulowana, aby idealnie dopasować się do kształtu i rozmiaru ciała pacjenta. Orteza lędźwiowo-krzyżowa jest zwykle noszona pod ubraniem i może być zdejmowana i zakładana przez pacjenta według potrzeb.

Pasy na kręgosłup - stabilizujące i do pracy fizycznej

 

Pasy na kręgosłup są często stosowane w celu uzupełnienia leczenia lub zapobiegania bólowi kręgosłupa. Mogą być stosowane przy różnych dolegliwościach, takich jak:

  1. Ból pleców: Pasy na kręgosłup mogą pomóc w łagodzeniu bólu pleców poprzez uzupełnianie naturalnego krzywizny kręgosłupa i utrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

  2. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa: Pasy na kręgosłup mogą pomóc w zapobieganiu dalszemu pogorszeniu się stanu zdrowia i łagodzeniu bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa.

  3. Skolioza: Pasy na kręgosłup mogą być stosowane jako element terapii skoliozy, która jest chorobą kręgosłupa polegającą na jego skrzywieniu. Pasy mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała i zapobiec dalszemu skrzywieniu kręgosłupa.

  4. Złamania kręgosłupa: Pasy na kręgosłup mogą być stosowane jako element leczenia po złamaniu kręgosłupa w celu unieruchomienia go i zapobieżenia dalszemu uszkodzeniu.

Pasy na kręgosłup powinny być noszone tylko zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty, ponieważ nadmierne lub nieodpowiednie stosowanie takich pasów może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl